مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

اخبار

نمایشگاه

بازگشت کمپانی بریتانیایی TVR بعد از سال ها و رونمایی مجدد از یک خودرو

بازگشت کمپانی بریتانیایی TVR بعد از سال ها و رونمایی از یک خودرو

تولد دوباره و بازگشت خودرو ساز بریتانیایی “TVR” دیگر اصلا یک راز نیست. حتی اینکه این کمپانی بریتانیایی در حال کار بر روی یک مدل بازگشتی هست هم بر کسی پوشیده نیست و کاملا فاش شده است. ما در این سال های اخیر مطالب زیادی را در این باره شنیده ایم. و امروز در یک خبر جدید شنیدیم که این خودروساز در نمایشگاه گودوود رویوال در ماه سپتامبر، از مدل جدید خود پرده برداری خواهد کرد.

 

بازگشت کمپانی بریتانیایی TVR بعد از سال ها و رونمایی از یک خودرو

 

شاید برای کسانی که با گودوود آشنایی دارند، انتخاب رویوال برای رونمایی از این خودروی اسپرت عجیب بنظر برسد. اما دلیل این خودروساز برای انتخاب گودوود برای رونمایی از مدل جدید اسپرتش چیست؟ دلیلش اینست که گودوود نزدیکترین چیز به نمایشگاه خودروی سالانه ی سابق بریتانیاست. از طرفی هم TVR این شانس را دارد که در گودوود، رونمایی از این میراث را در هفتادمین سالگردش جشن بگیرد.

 

بازگشت کمپانی بریتانیایی TVR بعد از سال ها و رونمایی از یک خودرو

 

ما چه انتظاری باید از این خودرو داشته باشیم؟

مقداری از اطلاعات فنی این خودرو در زمانی که مشتریان در حال دیدن آن در اتاق کار TVR بودند، به بیرون درز کرده است. به احتمال زیاد این خودرو از خبرگی کمپانی بریتانیایی “Cosworth”، در مورد پیشرانه اش بهره برده باشد. این مدل اسپورت مجهز به یک پیشرانه ی ۵٫۰ لیتری V8 است که ۴۰۰ اسب بخار قدرت را برای این تازه وارد قدیمی تولید می کند و به این بریتانیایی این امکان را میدهد که با حداکثر سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت حرکت کند و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش کمتر از ۴ ثانیه باشد. وزن این خودرو هم کمتر از ۱,۲۰۰ کیلوگرم است.

 

بازگشت کمپانی بریتانیایی TVR بعد از سال ها و رونمایی از یک خودرو

 

اولین دسته ی تولیدی از نسل بعدی خودروی اسپرت TVR، یک مجموعه ی ۵۰۰ واحدیست. یعنی در دور اول تولید، ۵۰۰ نسخه از این خودرو تولید خواهد شد و قیمت احتمالی اش حدوداً ۹۰,۰۰۰ پوند خواهد بود. این کمپانی اعلام کرده است که به محض انتشار خبر این خودرو ، تعداد ۴۰۰ نسخه از این خودرو پیش فروش شده است.

 

منبع : gtspirit.com

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *