مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

اخبار

نمایشگاه

مدل بزرگ سیتروئن در راه است، اما با این حال اولویت اصلی با SUV هاست

لیندا جکسون، مدیر عامل شرکت سیتروئن اعلام کرد که این شرکت فرانسوی در حال برنامه ریزی برای ساخت یک مدل بزرگ برای نشاندن در بالاترین سطح محدوده ی خودرو های نوآورانه ی خود است. اما در حال حاضر این برنامه برای سیتروئن در اولویت نیست، چرا که این شرکت هم اکنون شدیداً مشغول ساخت و توسعه ی بخش خودرو های SUV خود است.

جکسون در مراسم راه اندازی SUV کوچک C3 ایرکراس گفت :

 هنوز هم یک جا در سیتروئن برای یک سدان بزرگ تر وجود دارد.

 

مدل بزرگ سیتروئن در راه است، اما با این حال اولویت اصلی با SUV هاست

 

البته این حرف، قبل از پذیرفتن این نکته توسط جکسون که در حال حاضر اولین اولویت برای شرکت سیتروئن، خودرو های SUV است و بیشتر تمرکز این شرکت روی این حوزه است، زده شد.

لیندا جکسون، در ژوئن ۲۰۱۴ به عنوان مدیر عامل شرکت سیتروئن انتخاب شد. او در مورد پذیرفتن اولویت اصلی سیتروئن گفت :

این جایی که برای یک سدان بزرگ خالیست، شکافی را در محدوده ی خودرو های سدان ما ایجاد کرده است. اما واقعیت اینست که بزرگترین مسئله ای که ما را به خود درگیر کرده بود، این بود که ما حتی یک مدل SUV هم نداشتیم. من این مسائل را اولویت بندی کردم.

این دلیل همین مسئله است که شرکت سیتروئن در این حوزه خودروی شاخصی ندارد. اما در اواخر امسال SUV سیتروئن یعنی C3 ایرکراس از راه میرسد و مدل بزرگتر C5 ایرکراس هم در راه است و در سال ۲۰۱۸ حاضر خواهد شد.

 

مدل بزرگ سیتروئن در راه است، اما با این حال اولویت اصلی با SUV هاست

 

در نهایت توجه و تمرکز سیتروئن به سمت توسعه ی پروژه ی خودروی بزرگ خواهد چرخید. با این حال، در حالی که جکسون می گوید که این یک سدان بزرگ است، “که این مغایر با یک SUV است”، فرم دقیقش کمتر مشخص است،

اما به احتمال زیاد این خودرو، یک سدان سنتی نباشد، از این رو باید به عقب برگردیم. مدل مفهومی ۲۰۱۶ CXPERIENCE Concept که در نمایشگاه پاریس رونمایی شد، یک ایده ی منطقی از آن چیزی که انتظار داشتیم را به ما ارائه کرد. این ایده ارزش درخواست هایی که از برند سیتروئن وجود دارد را درگیر می کند و تحت تأثیر قرار می دهد.

 

« 1 از 2 »

 

منبع : motor1.com

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

 

 

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *