مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

اخبار

نمایشگاه

رونمایی از نسل هشتم رولزرویس فانتوم در نمایشگاه نسل های قبلی فانتوم

رونمایی از نسل هشتم رولزرویس فانتوم در نمایشگاه نسل های قبلی

رولزرویس در نمایشگاهی که در تابستان امسال در لندن برگزار میشود، به نسل هشتم فانتوم مقام ارشد این مدل را اعطا خواهد کرد. نمایشگاه “The Eight Great Phantoms” در اواخر جولای ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. خودرو هایی که در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند مشهور ترین فانتوم ها در تاریخ ۹۲ ساله ی این مدل هستند و همه ی ۷ نسل قبلی هم مهمانان اصلی این نمایشگاه هستند.

گل سر سبد رولزرویس یعنی مدل فانتوم، در سال ۱۹۲۵ معرفی شد و از همان زمان تمام نسل های این مدل، خودرو های مورد علاقه ی افراد مشهور و خانواده های سلطنتی بوده اند. فانتوم I 1927 که خودروی فرد آستر بوده و هم اکنون در موزه ی خودروی پترسن در لس آنجلس قرار دارد هم برای حضور در این نمایشگاه، از موزه مرخصی خواهد گرفت. بدون شک الماس درخشنده ی این نمایشگاه همین نسخه ی I 1927 خواهد بود.

 

رونمایی از نسل هشتم رولزرویس فانتوم در نمایشگاه نسل های قبلی

 

فرد آستر این فانتوم را به دنبال موفقیت در عرصه ی کمدی موزیکال و شهرت به عنوان یک چهره ی کمدی خریداری کرده بود. آستر بعد از خرید این نسخه ی فرمان راست، تور انگلستان را شروع کرد. هنوز هم همان کیف صندوقچه مانند با برند لویی ویتون، که آستر آن را به عقب این خودرو وصل کرده بود و وسایلش را داخل آن میگذاشت، در جای خودش قرار دارد و همچنان کلاه، کفش و عصایش در داخل این کیف است.

 

رونمایی از نسل هشتم رولزرویس فانتوم در نمایشگاه نسل های قبلی

 

در تاریخ لحظاتی وجود داشتند که همه چیز را برای پایان کار فانتوم اثبات میکردند. بعد از جنگ جهانی دوم حتی به نظر میرسید که جانشین نسل سوم مدل هم ساخته شده است، اما نسل چهارم فانتوم در سال ۱۹۵۰ برای شاهزاده فیلیپ و ملکه الیزابت، قبل از اینکه ملکه ی انگلیستان شود ساخته شد.

 

رونمایی از نسل هشتم رولزرویس فانتوم در نمایشگاه نسل های قبلی

 

بعد از نسل های موفق پنجم و ششم فانتوم که در سال های ۱۹۵۹ تا ۱۹۹۰ ساخته شدند، باز هم تولید این مدل با وقفه روبرو شد. بعد از این وقفه، نسل هفتم در سال ۲۰۰۳ وارد خط تولید شد. فانتوم VII دارای امکانات منحصربفردی مثل چتر نصب شده روی درب ها و درب های معکوس باز شو بود.

رولزرویس آخرین نسخه ی نسل هفتم فانتوم را در اواخر سال ۲۰۱۶ ساخت. نسل هشتم این مدل در ۲۷ جولای در نمایشگاه می‌فیر واقع در غرب لندن رونمایی می شود.

 

« 1 از 2 »

 

منبع : motortrend.com

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *