مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

اخبار

نمایشگاه

هوندا در حال آماده سازی دو خودروی برقی برای فروش در سال ۲۰۱۸

هوندا در حال آماده سازی دو خودروی برقی برای فروش در سال 2018

طبق تأیید هوندا، این کمپانی در حال ساخت دو خودروی برقیست که یکی از آنها در سال آینده وارد بازار فروش خواهد شد. تاکاهیرو هاچیگو، مدیر عامل هوندا در یک کنفرانس مطبوعاتی که دیروز برگزار شد، به شرح بعضی از برنامه های این کمپانی تا سال ۲۰۳۰ پرداخت. در این جلسه مشخص شد که هوندا شدیداً در حال کار بر روی دو خودروی برقی خود است. یکی از این دو خودروی برقی هوندا بطور اختصاصی برای چین ساخته می شود. دولت چین برای کاهش دادن مشکلات آلودگی در شهر های بزرگ این کشور، به دنبال استفاده ی بیشتر از خودرو های پلاگین هیبرید و برقیست، و برای کمپانی هوندا این بهترین فرصت است.

دومین خودروی برقی هوندا برای بازار جهانی تولید خواهد شد و در یکی از نمایشگاه های خودروی پاییز معرفی خواهد شد. این یعنی در یکی از نمایشگاه های فرانکفورت در ماه سپتامبر یا به احتمال بیشتر نمایشگاه توکیو در ماه اکتبر، باید منتظر معرفی این خودرو باشیم. فعلاًً مشخص نیست که در امسال نسخه ی تولیدی این خودروی برقی معرفی می شود یا نسخه ی کانسپت آن، و همچنین زمان دقیق شروع فروش این خودروی برقی جهانی مشخص نیست.

 

هوندا در حال آماده سازی دو خودروی برقی برای فروش در سال 2018

 

خودرو های برقی جدید هوندا در بخش توسعه ی خودرو های برقی این کمپانی که در سال ۲۰۱۶ هاچیگو را برگزید، توسعه خواهند یافت. به احتمال زیاد این دو خودروی برقی به کلاریتی ای‌وی که در حال رشد کردن در حوزه ی خودرو های برقیست، بپیوندند. هوندا در موارد متعدد ثابت کرده است که در چشم اندازی که تا سال ۲۰۳۰ طاحی کرده است، تا دو سوم از فروشش بر پایه ی خودروهای نیمه برقی یا تمام برقی خواهد بود.

 

هوندا در حال آماده سازی دو خودروی برقی برای فروش در سال 2018

 

در نمایشگاه امسال نیویورک، هوندا نسخه های پلاگین هیبرید و برقی مدل کلاریتی که در اصل بعنوان یک خودروی سلول سوختی هیدروژنی راه اندازی شده بود، را معرفی کرد. هوندا کلاریتی برقی که مجهز به موتور الکتریکی با قدرت ۱۲۰ کیلووات و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر است، مسافت حرکتی اش ۱۲۹ کیلومتر است. کلاریتی با قیمت پایه ی ۳۵,۰۰۰ دلار گران تر از نیسان لیف ۳۰,۵۰۰ دلاری با مسافت حرکتی ۱۷۲ کیلومتر است. اما از شورولت بولت با قیمت پایه ی ۳۷,۴۹۵ دلار و مسافت حرکتی ۳۸۳ کیلومتر ارزانتر است.

 

 

کلاریتی برقی فقط در تعدادی از ایالات امریکا مثل کالیفرنیا و اورگون بفروش می رسد. هوندا انتظار دارد که اکثریت قریب به اتفاق مجموعه ی فروش کلاریتی در ایالات متحده را، نسخه های پلاگین هیبرید تشکیل دهند.

 

منبع : caradvice.com.au

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

نظرات :
  • مهدی ازبک پور گفت:

    چرا خودروی دائم شارژ سر خود برای مسافت های طولانی بدون نیاز به برق شهری یا کمتر نیاز به شبکه برق شهری تولید نمی شود .
    طرح تولید آن موجود و ارائه می دهم .

  • دیدگاه خود را ثبت کنید :

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *