مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

اخبار

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید ، اولین خودروی هیبرید کادیلاک در چین

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید ، اولین خودروی هیبرید کادیلاک در چین

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید ، می تواند در چین اوج بگیرد!

کادیلاک شاید در آمریکای شمالی یک برند کمرنگ باشد اما این برند لوکس در چین یک بازیگر بزرگ و پرطرفدار است. در حقیقت، این روزها چین بهترین بازار برای کادیلاک است. ترکیب شدن و همزمانی موفقیت کادیلاک در چین با تقاضای رو به رشد خودرو های با صرفه ی سوخت بهتر در این کشور، بهترین موقعیت را برای خودروی کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید فراهم کرده است.

 

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید ، اولین خودروی هیبرید کادیلاک در چین

 

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید که در نمایشگاه خودروی چنگدو در ۲۵ آگوست به نمایش در آمد، اولین خودروی هیبریدی ملایم در این کشور است. در این نمایشگاه اطلاعات و جزئیات کاملی در مورد سیستم انتقال قدرت این خودرو داده نشد، اما کادیلاک می گوید که این ماشین برای بهینه سازی هرچه بهتر مصرف سوخت، مجهز به یک موتور برقی و آخرین گیربکس ۹ سرعته ی اتوماتیک جنرال موتورز می باشد. این موتور برقی به پیشرانه کمک می کند و در هنگام ترمز کردن یا کروز کردن، انرژی را بهبود می بخشد. بهینه سازی های پیشرفته ی دیگر در کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید شامل یک سیستم شروع-توقف و یک دنده ی اضافی برای بهبود شتاب در ترافیک های سنگین می باشد. کادیلاک می گوید که مصرف سوخت این ماشین هیبریدی در حدود ۷٫۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

 

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید ، اولین خودروی هیبرید کادیلاک در چین

 

 

کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید در بیرون از چین؟

در حالی که فعلاً حضور یا عدم حضور کراس اوور کادیلاک XT5 هیبرید در بازار های خارج از چین مشخص نیست، کمپانی بیوک مدل لاکراس ۲۰۱۸ را معرفی کرد. بیوک لاکراس ۲۰۱۸ دارای یک سیستم هیبرید ملایم است و تا پایان امسال از راه خواهد رسید. این مدل، پیشرانه ی ۳٫۶ لیتری V6 را بعنوان قلب تپنده ی مدل ورودی جایگزین کرده است و قیمتش هم بیشتر از ۲,۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. تنها خودروی هیبرید کادیلاک که در ایالات متحده بفروش می رسد، مدل CT6 پلاگین است. تولید مدل نه چندان خوشایند ELR پلاگین هیبرید هم بدون سر و صدایی در سال گذشته متوقف شد.

 

 

منبع : motorauthority.com

گردآوری : مجله ی شهر ماشین

 

 

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *