مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

اخبار

شلبی کبرا تا سال ۲۰۲۰ دوباره متولد خواهد شد

شلبی کبرا تا سال 2020 دوباره متولد خواهد شد

تولد دوباره ی شلبی کبرا ، بازگشت اسطوره!

شلبی کبرا یک تندیس نمادین است و هیچکس نمی تواند این موضوع را انکار کند. در سال ۱۹۶۲، این خودروی عضلانی افسانه ای که سال ها از دوران خودش جلو تر بود، معرفی شد و چهره‌ی دلربا و موتور قدرتمند خودش را به همه‌گان نشان داد. اما حداقل یکی از طراحان فکر میکند که شلبی کبرا که هم اکنون ۵۵ ساله شده است، نیاز به یک جوانسازی عمده دارد.

 

شلبی کبرا تا سال 2020 دوباره متولد خواهد شد

 

بنیامین هوگان، هنرمند و طراحی که ساکن بوستون است، یک چهره‌ی جدید و آینده نگرانه را برای شلبی کبرای نمادین تفسیر کرده است. این تندیس ارزشمند در این طرح جدید، حالت دو صندلی و سقف باز خود را حفظ کرده و در مقابل تمام خطوط کلاسیک موجود در مدل اصلی حذف شده است. اما با این حال حداقل در حال حاضر نمی توان شکایتی را در مورد این طرح داشت.

 

شلبی کبرا تا سال 2020 دوباره متولد خواهد شد

 

 

نمای بیرونی شلبی کبرا در طرح جدید

در طرح جوان شلبی کبرا ، پنل تهاجمی و زاویه دار جلو با یک جلو پنجره‌ی باز، چراغ های LED براق و صاف و اسپلیتر جلویی که نزدیک است زمین را خراش دهد، خودنمایی می کند. دو دریچه‌ی جدید هم به دو طرف پنل جلو اضافه شده است که احتمالاً برای خنک کنندگی بیشتر هستند. شیشه‌ی جلو هم با زاویه‌ی زیاد خود جلب توجه می کند.

 

شلبی کبرا تا سال 2020 دوباره متولد خواهد شد

 

شخصیت زاویه دار طرح جدید شلبی کبرا ، به این ماشین این اجازه را داده است که به همان اندازه در عقب هم تیز باشد. دو تکه نوار باریک از LED، چراغ های عقب را می سازند و با اگزوز مرکزی دوگانه، یک دیفیوزر تهاجمی و یک بال عقب جمع شدنی ترکیب شده اند. قبل از اینکه شما لوگوی کبرا که بطور برجسته بر روی چرخ های پنج اسپوک این خودرو وجود دارد را ببینید، بی شک تصور خواهید کرد که این ماشین یک خودروی مفهومی از مک‌لارن یا لامبورگینی می‌باشد.

 

شلبی کبرا تا سال 2020 دوباره متولد خواهد شد

 

 

در زیر کاپوت این ماشین چه خبر خواهد بود؟

حدس زدن اینکه چه موتوری در زیر کاپوت شلبی کبرای جوان قرار خواهد گرفت سخت است، اما با توجه به حالت آینده نگرانه‌ی این خودرو، یک قلب تپنده‌ی V8 با باتری های کمکی بهترین گزینه خواهد بود. این دو پیشرانه (احتمالاً) میراث اصلی و گران‌بهای شلبی کبرا را با تکنولوژی امروز ترکیب خواهند کرد.

 

شلبی کبرا تا سال 2020 دوباره متولد خواهد شد

 

به هر حال انتظار نداشته باشید که این ماشین اسپرت خیره کننده را به همین زودی در جاده ها ببینید. صرف نظر از چند مدل انگشت شمار موروثی این خودرو، شلبی برنامه ای برای بازتولید کبرای اصلی ندارد، اما رویای آن همیشه شیرین خواهد بود!

 

 

 

« 1 از 2 »

 

منبع : motor1.com

گردآوری : مجله ی شهر ماشین

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *