مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

ویدئو : یک ابرخودرو با قدرت بیش از ۱,۰۰۰ اسب بخار به مجموعه ی ابرخودرو ها اضافه می شود

یک عضو جدید به مجموعه ی ابرخودرو های با قدرت بالای ۱,۰۰۰ اسب بخار خواهد پیوست. باشگاهی که متشکل از تعداد معدودی ابرخودرو از کمپانی هایی مثل بوگاتی، کونیگ‌زگ، هنسی و تعداد دیگری از خودروسازان است. عضو جدیدی که قرار است به این مجموعه بپیوندد، یک ابرخودروی اسپانیاییست.

 

یک ابرخودرو با قدرت بیش از 1,000 اسب بخار به مجموعه ی ابرخودرو ها اضافه می شود

 

کمپانی اسپانیایی بورئاس در حال آماده سازی یک ابرخودروی مرموز برای مسابقه ی ۲۴ ساعته ی ” Le Mans “، قبل از رونمایی رسمی از آن در همایش گودفوود امسال در اواخر ماه جاریست. این ابرخودرو اصلا شناخته شده نیست و اطلاعات خاصی در مورد آن وجود ندارد، اما خود کمپانی بورئاس اعلام کرده است که پیشرانه ی هیبریدی این ابرخودرو می تواند قدرتی بیشتر از ۱,۰۰۰ اسب بخار را برایش تولید کند.

این ابرخودرو یک رنج برقی ۶۲ مایلی را ارائه می دهد و یک خودروی هیبریدی خواهد بود. مهندسی های ” DSD Design ” و موتوراسپرت تمام خبرگی خود را روی این پروژه پیاده کرده اند، در حالی که پیشرانه ی این ابرخودرو بطور خاص برای بورئاس توسعه یافته است، و این شبیه به کار یک کمپانی خودروساز بزرگ است. این پیشرانه در خانه ی خود بورئاس توسط خود مهندسان این شرکت تولید و تقویت شده است.

 

یک ابرخودرو با قدرت بیش از 1,000 اسب بخار به مجموعه ی ابرخودرو ها اضافه می شود

 

سخنگوی بورئاس می گوید :

افتخار ما اینست که با تولید این ابرخودرو ، حمله ی سنگینی را به بازیکنان اصلی دنیای خودرو و صنعت خودروسازی جهان خواهیم کرد. ما در استفاده از مواد و کاربرد های آنها بسیار خلاق و پیشرو بوده ایم.

این صحبت به استفاده از مواد سبک وزن برای پایین نگه داشتن وزن این ابر‌خودرو اشاره دارد. با یک نگاه اجمالی به تیزر کوتاهی که از این ابرخودرو منتشر شده و دیدن سقف شیب دار آن، به این نتیجه می رسیم که این ابرخودرو، یک ابرخودروی دو سرنشین خواهد بود.

 

یک ابرخودرو با قدرت بیش از 1,000 اسب بخار به مجموعه ی ابرخودرو ها اضافه می شود

 

اگر شما تا قبل از خواندن این مقاله، هرگز نام بورئاس را نشنیده بودید، باید بگوییم که بورئاس نام خدای یونانی باد شمال است که ۱۲ دختر و پسر داشته است. بر همین اساس، این ابرخودروی اسپانیایی هم در تعداد محدود ۱۲ نسخه، بر پایه ی همین پروتوتایپی که در ماه جاری رونمایی می شود، برای مشتریان خاص تولید خواهد شد. به گفته ی سخنگوی بورئاس :

تمام این ۱۲ نسخه در حالت کلی مشابه هستند اما دارای مشخصات منحصربفردی در کارایی و همچنین در شاخصه های ظاهری هستند.

این که بورئاس می تواند با این ابرخودرو در رقابت با کمپانی هایی مثل کونیگ‌زگ و پاگانی دوام بیاورد مشخص نیست، اما مسئله ی واضح اینست که این ابرخودرو در این رقابت با حریف های قدر و سرسختی از کمپانی های خودروسازی بزرگ درگیر است.

 

 

منبع : carbuzz.com

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *