مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

ویدئو : خودروی رباتیک خودران در پلیس دبی

خودروی رباتیک خودران ، بعد از ابر ماشین ها، پروژه ی بعدی پلیس دبی

خودروی رباتیک خودران هم بعد از ناوگان ابر ماشین ها،تا پایان سال جاری توسط اداره‌ی پلیس دبی بکار گرفته خواهد شد تا شاید با این کار، نیروی کار انسانی پلیس در این منطقه کاهش پیدا کند. به گزارش وب سایت تلگراف، این خودروی رباتیک خودران که اندازه ای کوچک دارد و ارتفاع آن تا کمر یک انسان با قد معمولیست، O-R3 نام دارد و توسط یک شرکت نوپا با نام “Otsaw Digital” که در کشور سنگاپور مستقر است، طراحی و ساخته شده است.

 

خودروی رباتیک خودران در پلیس دبی

 

این خودروی رباتیک خودران طوری طراحی و ساخته شده است که می تواند به طور کامل و دقیق عملیات گشت و نظارت در سطح پایین را انجام دهد. این ربات هوشمند حتی می تواند نوعی از افراد مجرم را هم بعد از شناسایی دستگیر کند.

سرلشکر عبدالله خلیفه المری، رئیس پلیس دبی در باره ی استفاده از این خودروی رباتیک خودران می گوید:

اساساً ما تلاش می کنیم که بدون حضور گشت های سنگین امنیتی، خیابان هایی امن و آرام داشته باشیم و این خودروی رباتیک خودران می تواند ما را در رسیدن به این هدف بسیار کمک کند.

با تمام این ها، O-R3 هنوز نمی تواند جایگزین افسران انسانی باشد، اما بطور خاص این خودروی رباتیک خودران طوری طراحی و برنامه ریزی شده است که می تواند با استفاده از اسکنر بیومتریک خود، اشیاء و اشخاص مشکوک را مورد بررسی قرار دهد و مظنونین را تشخیص هویت و شناسایی کند.

 

خودروی رباتیک خودران در پلیس دبی

 

این خودروی رباتیک خودران حتی می تواند در اماکنی که امکان ورود ندارد یا در مواقعی که با موانع صعب العبور برخورد می کند، یک بالگرد بدون سرنشین را راه اندازی و به پرواز درآورد تا بوسیله ی آن مجرمان در حال فرار را تا لحظه ی آخر تعقیب کند.

 

خودروی رباتیک خودران در پلیس دبی

 

اگر تمام این ویژگی ها و مطالبی که در مورد O-R3 گفتیم در این آزمایش اولیه بخوبی پیش برود، پلیس دبی امیدوارست که تا سال ۲۰۳۰، ناوگان کامل این ربات ها یک چهارم از نیروی کار پلیس دبی را تأمین کنند. البته شاید این برای اداره‌ی پلیسی که از ابر خودرو ها در ناوگان خود استفاده کرده است، کمی طعنه آمیز باشد.

 

 

 

 

منبع : carbuzz.com

ترجمه : مجله ی شهر ماشین

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *