مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

ویدئو : این کامیون رالی ۱۰۰۰ اسب بخاری با وزن ۱۰ تن می تواند پرواز کند

درست است که این کامیون رالی واقعاً نمی تواند پرواز کند، اما بعد از دیدن این ویدیو و پرش های عظیم این غول ۱۰۰۰ اسب بخاری، می فهمیم که این کامیون رالی شبیه یک پرنده است.

 

 

این کامیون رالی 1000 اسب بخاری با وزن 10 تن می تواند پرواز کند

 

در این ویدیو ادوارد نیکولائف، راننده ی تیم کاماز مستر، مهارت های قابل توجه خود را نشان می دهد. او تصمیم گرفته است که برای تست کامیون خود قبل از حضور در رالی راه ابریشم ” Silk Way “، آن را در شرایط دشوار مختلفی براند.

ادوارد نیکولائف در جایی بسیار سرد و منجمد در تپه های پوشیده از برف روسیه، کامیون رالی کاماز خود که مجهز به تایر های جدید کانتیننتال است را مورد آزمون قرار میدهد. حرکت و انجام چنین حرکات عجیبی با یک غول ۱۰ تنی بسیار سخت و دور از ذهن به نظر می رسد، اما قدرتی که به اندام حرکتی این جسم حجیم ۱۰ تنی تزریق می شود می تواند این کار را ممکن کند و میبینیم که این حرکات انجام شده است. در این ویدیو این کامیون رالی ۱۰۰۰ اسب بخاری می تواند با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و پستی بلندی ها را بپیماید. این در حالیست که سطح این تپه های یخ زده با یخ و برف های نرم پوشیده شده، و هرکسی می داند که حرکت یک جنبنده بر روی این سطح، آن هم با این چابکی و سرعت یعنی توان و کارایی بالا. هنگامی که نیکولائف یک پرش عظیم با این کامیون رالی را انجام می دهد، در فشار شدید ۱۲ g فاصله اش را با سطح زمین به ۹۸ فوت میرساند.

 

این کامیون رالی 1000 اسب بخاری با وزن 10 تن می تواند پرواز کند

 

نیکولائف می گوید :

راندن کاماز ۴۳۲۶ ما در این شرایط، بسیار شبیه به راندنش بر روی شن های نرم امریکای جنوبی یا افریقاست و این برای تیم ما بسیار فرصت مناسبیست تا مهارت های خود را برای رانندگی با این کامیون رالی بر روی شن های نرم و ابریشمی تپه های مسابقه، بالا ببریم.

 

این کامیون باید تا قبل از رالی راه ابریشم از همه لحاظ آماده باشد. همانطور که از نامش مشخص است، این کامیون یک مسافر از روسیه، قزاقستان و چین است. نیکولائف به همراه این کامیون، باید در این رالی مسافت ۵۹۰۰ مایل در شرایط سخت مختلفی را طی کنند. تمام چیزی که در این ویدیو میبینیم نشان دهنده ی این است که هردو برای تمام این شرایط سخت آماده هستند.

 

 

منبع : motorauthority.com

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *