مجله ماشین

تازه های دنیای خودرو

دسته بندی

ویدئو : پرسه زدن و خودنمایی رولزرویس سوپتیل در خیابان های فرانسه

هفته ی گذشته، رولزرویس از جواهر جدید برند خود رونمایی کرد و توجه دنیای خودرو را شدیداً به خود جلب کرد. جواهر یونیک و منحصر بفردی که با تنها یک نسخه، به پیشنهاد یکی از بهترین مشتریان رولزرویس ساخته شد و در دنیای خودرو متولد شد. این مشتری وفادار و صاحب این جواهر ارزشمند، هنوز هم ناشناس باقی مانده است. او بنا بر طراحی زیبا و باشکوه این مدل رولزرویس، نام سوپتیل را برایش انتخاب کرد.

 

پرسه زدن و خودنمایی رولزرویس سوپتیل در خیابان های فرانسه

 

پروژه ی سوپتیل در سال ۲۰۱۳ کلید خورد و در سال ۲۰۱۷ به اتمام رسید و در Villa d’Este به نمایش درآمد. زمانی که از سوپتیل رونمایی شد، بخاطر تضاد دوگانه ای که در طراحی آن وجود دارد، حرف های زیادی بر علیه آن زده شد و نظر های متفاوت مثبت و منفی در موردش اعلام شد. وجه تمایز سوپتیل، عقب بسیار کشیده ی آن است که تقریبا همه طراحی و حالت آن را دوست دارند. اما این طراحی قسمت عقب سوپتیل با قسمت جلوی آن که شدیداً بصورت مربعی طراحی شده، تضاد زیادی دارد، که این قسمت جلوی مربعی هم با وجود نظرات مختلف، مورد پسند واقع شده است. البته که چون سوپتیل با الهام از قایق های بادبانی لوکس و رولزرویس بوت‌تیل اسپید استر دهه ی ۱۹۳۰ طراحی شده، ظاهری متفاوت از خودرو هایی که در جاده تردد می کنند به آن داده است. سوپتیل، شاید زیباترین مدل رولزرویس نباشد، اما مطمئناً منحصربفرد ترین مدل این کمپانیست.

 

پرسه زدن و خودنمایی رولزرویس سوپتیل در خیابان های فرانسه

 

برچسب قیمت سوپتیل شدیداً مبهوت کننده است. رولزرویس هنوز قیمت رسمی این خودرو را اعلام نکرده، اما طبق شایعاتی که در دنیای ماشین وجود دارد، صاحب این خودرو مبلغ هنگفت ۱۳ میلیون دلار را برای به واقعیت پیوستن سوپتیل، به رولزرویس پرداخت کرده است. با تمام منحصربفرد بودن سوپتیل، این رقم برای یک خودروی دو نفره بسیار بالاست. این رولزرویس کاملاً سفارشی، شاید گرانترین خودروی حال حاضر روی این کره ی خاکی باشد.

رولزرویس سوپتیل بعد از ارائه به صاحبش، قبل ازینکه به انگلستان وارد شود، چرخی در خیابان های فرانسه زد. با توجه به نادر بودن سوپتیل، شاید دیگر شاهد پرسه زدن آن در خیابان نباشیم. ویدیوی پایین شاید آخرین ویدیو از این مدل یونیک در سطح خیابان باشد.

 

منبع : motor1.com

ترجمه : مجله ی شهرِ ماشین

 

 

نظرات :

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *